Studium při práci

Je to nový fenomén? Zaměstnavatelé často od svých zaměstnanců požaduji dodatečné vzdělávání. Jedinou možností v tomto případě je studovat při zaměstnání. Druhou variantou je práci opustit, ale pokud má člověk vybudované nějaké místo ve firmě, tak je zbytečné se o místo připravit. Zaměstnavatelé jsou v dnešní době docela přístupní těmto možnostem. Můžete tedystudovat při klasickém pracovním úvazku. Některé firmy i dotují studia svých zaměstnanců nebo případně i přispívají na vzdělávání. Takové studium není jednoduché, pokud docházíte někam do školy, musíte tomu obětovat hodně času. Moc se ani nevyspíte, jelikož se někdy musíte učit a pokud jste přes den v práci, tak vám zbývá pouze večer a noc. Často můžete využít i možnosti večerního studia nebo formy dálkového studia.
propisky a dokument

Klady

Velkým plusem je, že se člověk nadále zdokonaluje ve svých znalostech. Učíte se nové věci a díky tomu můžete získat i lepší pracovní místo. Můžete si tím udělat i plusové body u svého zaměstnavatele a uznáte, že to není špatné. Pořád si člověk také cvičí paměť, a to není málo. Získáte tím i mnoho nových přátel a kamarádů s kterými se můžete setkávat nejen ve škole.
manažerka v obleku
Zápory

Mínusem je velká časová náročnost, a tedy minimum volného času. Také musíte počítat sfinanční náročností takového studia. Dálkové nebo večerní studium nebývá levné. Samozřejmě záleží na konkrétní škole. Pokud máte rodinu, tak nebudete mít pořádný čas na rodinu.
dobrý nápad
Při rozhodování, zda začít studovat, nebo ne záleží hodně na vašem odhodlání. Pokud se rozhodnete pro studium, tak s tím určitě seznamte svého nadřízeného, aby o tom věděl. Dále si dobře rozmyslet a zjistěte si informace o dostupných školách v oboru, který chcete studovat. Zjistěte si, kolik vás bude studium stát a také jakou formu studia škola nabízí. Lepší variantou je dálkové studium. Velkým plusem v tomto případě je, že nemusíte do školy docházet každý den, ale pouze jednou za několik dní. Vzdělání je v dnešní době důležité a nikdy není pozdě rozvíjet svoje znalosti a dovednosti. Následná možnost lepšího míst a potažmo i lepšího platu stojí za zkoušu. Budete mít i dobrý pocit, že děláte něco pro sebe.