Zdravotní pojištění v roce 2018

A nebyly by to věci ve a ze zdravotnictví, které by zůstalo jakýmkoli způsobem pozadu. Pochopitelně, vždyť zde je největší obrat, tak je třeba zákazníka, pardon, pacienta oškubat jako slepici. Ne, nebojte se. Za to, že si připlatíte, budete mít zase jiné výhody a nebude jich málo. Ze zatím neověřené informace by to měly být tři metry konopného lana se slevou, kdybyste se chtěli pověsit, nebo zlevněné náboje do zbraní, k témuž účelu. Slevu na plyn si však budeme asi muset vyřizovat u svého dodavatele plynu.
lékařské dokumenty
Nu, zasmáli jsme se, a nyní k vážné práci. Takže dochází ke zvýšení záloh, za ty si jako OSVČ připlatíte 118 korun českých. Prý proto, že stoupla základní mzda, nebo tak něco. Nikdo z mého okolí to na penězích nepocítil, ale přece když to píší na internetu, tak to musí být pravda. Takže jako OSVČ tak musíte nově platit měsíční zálohy ve výši 2024 Kč. A hotovo.
Jako OBZB zaplatíte o 162 korun více. Ta zkratka znamená, že jste osoba bez zdanitelného příjmu. Které osoby to jsou přesně si bohužel musíte vyhledat sami, sem by se to prostě nevešlo.
ošetření lékařem
Vznikla také nová kategorie a to kategorie tzv. státních pojištěnců. To jsou lidé, které platí stát a stát za ně také pojištění odvede. Je to 969 korun. Proč kolem toho takové machinace, to nevím. Asi máme malou zaměstnanost, tak je třeba uměle vytvářet nová, ale pouze úřednická místa. Celý seznam osob, za které platí pojistné stát, najdete v § 7 odst. 1) zákona o veřejném zdravotním pojištění. Tak se podívejte, zda tam třeba nepatříte také.
V tomto přehledu jste si přečetli o kolik zase budete chudší. Domnívám e, že je to jen a jen otázka toho, jak kdo naše zdravotnictví využívá. Siláci, kteří lékaře vidí jednou za deset let nadšeni jistě nebudou. Takže nenadávejte nedá se s tím nic dělat. Tedy, ono by zde řešení bylo, ale nerad bych skončil ve vyhnanství jako K.H.B.