Nedostatek místa?


Jestli se chystáte stavět dům, určitě je potřeba si vybrat dobrý projekt, který se vám bude líbit. Ať už budete stavět svépomocí a nebo prostřednictvím firmy, budete si muset nechat udělat projekt na míru, a nebo si koupit hotový typový projekt. Záleží ale vždy na tom, jak velkou máte parcelu. Pokud máte menší pozemek, budete si muset vybrat i menší dům, který nemá tak velkou zastavěnou plochu. Je totiž potřeba dodržet různé zákonné požadavky na výstavbu. Menší domy jsou většinou patrové, aby poskytly obyvatelům dostatek místa pro práci i odpočinek.

točité schody

Jestli i vás trápí že jste sehnali jen menší parcelu a nebudete moct mít rozlehlý přízemní bungalov, můžete si to vynahradit a o to víc si vyhrát s interiérem. I menší dům může být prostorný, stačí dodržet několik tipů na uspořádání nábytku. Jedním z nich je používání vestavěných skříní, které využijí maximum prostoru. Každý člen domácnosti by měl mít svůj prostor pro odkládání věcí, a vestavěný nábytek poskytne nejvíc místa.

Ještě než začnete řešit interiér a vybírat si nábytek a dekorace je potřeba spojit přízemí s patrem – jak jinak než schodištěm. Do menších domů se nehodí okázalé schody, které zaberou polovinu domu. Je nutné vybrat takové schody, které zaberou naopak co nejméně místa, a které i tak budou bezpečné. Do malých prostor jsou ideální točité schody, které jsou malé, ale i tak po nich bez problémů dojdete kam potřebujete.

moderní schody

Schody lze vyrobit ze dřeva, z kovu, ze skla, nebo z kombinace materiálů. U každých schodů je nutné mít i zábradlí, které může být nejen bezpečnostní prvek, ale může být i designové. Při výběru schodů vždy berte v potaz kdo po nich bude chodit, abyste vybrali bezpečné schody, které budou vyhovovat potřebám celé rodiny. Měly by být dostatečně široké, a vždycky je nejlepší nechat jejich výrobu na profesionálech.