Ochrana před viry alá O2

Většinou v běžném provozu stačí mít kvalitní antivir a firewall. Jenže jsou bohužel situace, kdy ani tito dva stateční bojovníci proti útokům hackerů neuspějí. Jaká je tedy ještě další obrana? Velmi zajímavý a skutečně nevšední způsob ochrany zvolila O2? Ano, je trochu netradiční a hodně specifický. Ale vy to při práci nepoznáte. Neuvidíte to, a ani nezaznamenáte.

zámek před kódy

Tato služba totiž blokuje veškerý přístup na servery v databázi, ale i na servery podezřelé. Umí také blokovat přístup na škodlivé domény. Proto lze s nadsázkou napsat, že chrání omezením provozu.

Služba se jmenuje O2 Security a měla by zabránit dokonce i účasti na botnet útocích.

Cena je velice příznivá, necelých padesát korun na vaši domácí síť a necelých třicet korun na mobil.

Zvládá všechny běžně používané operační systémy, takže jásat mohou i uživatelé Linuxu.

Služba umí ne, jen to, co je psáno výše, ale spoustu dalších věcí. Vyberu namátkou třeba možnost zablokovat přístup na webové stránky, (blacklisting URL adres), ať už z jakéhokoli důvodu.

Můžete si dokonce nechat posílat co vše program prováděl, a to formou mailu či SMS. Volba je na vás.
pc virus

Jak tuto službu získat? Jednoduchou aktivací, po které už vás nemusí nic zajímat. O vše se za vás postará automat a vy si můžete dát nohy na stůl.

Jistě vás nyní zajímá otázka spotřeby paměti jak v mobilu, tak i ve vašem počítači. Tak zde vás čeká asi největší překvapení. Nic vám to brzdit nebude, protože veškeré operace se budou odehrávat na serverech poskytovatele služby. Vaše čipy to zatěžovat tedy vůbec nebude.

Služba je to velice zajímavá, sám zákazník musí posoudit, zda mu těch pár korun měsíčně stojí za pocit bezpečí, nebo bude raději pracovat jen se svým antivirem a dalšími programy. Je jen těžko soudit, zda je to výhodné, nebo spíše jen prodělečné. Podle expertů je to tak padesát na padesát.

Tak co? Rozhodli jste se? Tak sami časem poznáte, zda to stálo či nestálo za to.