Pravý čas pro investice

Česká ekonomika je na vzestupu, ale kdo ví, jak dlouho to bude trvat. Půjčky nebyly nikdy levnější, koruna stále posiluje, cena nemovitostí roste. Češi poslední dobou stále víc objevují svět investic. Zjišťují, že se jedná o snadný přivýdělek stačí mít počáteční investici.
Pokud nemáme však dostatečnou sumu peněz můžeme zkusit půjčku. Když zvolíme kvalitní bankovní půjčku nebudeme riskovat příliš mnoho a peníze se nám velice snadno a rychle vrátí.
zlaté cihly.jpg
Do čeho investovat?
Peníze můžeme dnes investovat téměř do čehokoliv. Rozdíl je však zda se jedná o legální nebo ilegální cestu. Jestli však nechceme o své peníze přijít měli bychom se zaměřit na legální cestu.
Zde existuje široké portfolio nabídek. V rámci spořícího účtu a vhodná varianta pro začínající investory jsou podílové fondy. Zde nakoupíme příslušné podílové listy. Za vstupní komisní poplatek a cenu určitého počtu podílových listů vložíme své finance do rukou bankéře.
Podílové listy se dělí podle rizika na málo rizikové, střední cestu a rizikové. Risk je vždy přímo úměrný zisku. Pokud se rozhodneme riskovat můžeme očekávat vysoký zisk nebo také o všechno přijít. V rámci méně rizikových si zajistíme alespoň vstupní částku, avšak nemůžeme očekávat závratný nárůst zisku.
vysapáné mince.jpg
Kromě podílových listů se dnes těší oblibě také nemovitosti.S nárůstem cen nemovitostí a růstu populace se poptávka neustále zvyšuje. Což je samozřejmě pro vlastníky dobré a zvyšuje to tržní hodnotu bytů a pozemků.
V rámci investic však nehovoříme pouze o bytech existují další movité věci, do kterých můžeme bezpečně vložit své peníze a budou skvělými uchovately hodnoty. U movitých věcí jako jsou obrazy a jiná umělecká díla jejich hodnota s časem neustále roste. Zakoupením obrazu tedy rozhodně chybu neuděláte.
Zauvažovat nad investicí rozhodně není špatné. Můžou vám pomoct zhodnotit nadbytečné finance, zvýšit vaši životní úroveň nebo pomoct od dluhů.