Ozdobte si tenisky dle Vašich představ

Dnes jsou velmi oblíbené tenisky, jejichž špičku, případně i další části, zdobí různorodé kamínky, nápisy či perličky. Taková obuv se stala populární nejen jako pohodlná a módní pro velké množství nevěst, ale našla si své místo také v botníku mnohých z nás a často slouží jako obuv a elegantní doplněk v jednom. Na internetu najdete takových bot nespočet. Většinou však oproti obyčejným teniskám stojí několikanásobek ceny. A právě proto přinášíme tip, jak je doma vyrobit, a přitom výrazně ušetřit.

výšivka na šatech

Než se pustíte do práce, je potřeba nakoupit základní potřeby a pomůcky. Samozřejmost a také první krok, který je třeba učinit, představuje nákup látkových tenisek. Je na Vás, zda zvolíte variantu značkových bot, nebo ušetříte i tady a vystačíte si s „no name“ teniskami. Další zastávkou při nakupování bude galanterie, papírnictví, bižuterie či podobný druh obchodu, kde seženete ozdoby (perličky, kamínky, stuhy, třpytky), případně fix na textil. V případě perliček je vhodné zakoupit pouze polokoule, výsledný efekt s nimi je o poznání lepší, než při užití perel kulatých. Poslední položkou, bez které se při tvoření neobejdeme, je kvalitní lepidlo. Sáhněte po takovém, které sedí na různé druhy povrchů a má tenký aplikátor. Díky němu se Vám bude s lepidlem dobře pracovat, tenisky neušpiníte a vyhnete se také slepeným prstům.

Pokud máte veškeré výše uvedené potřeby, můžeme začít. Chce to krapet trpělivosti, ale věřte, že výsledek bude stát za to! V této fázi je jen na Vás, kam zakoupené ozdoby umístíte. Výjimkou nejsou zdobené špičky, ale ani paty či celkové plochy. Začněte lepením větších částí a postupujte k menším. Tak dosáhnete nejlepšího výsledku a postupně vyladíte všechny detaily dle Vašich představ. V momentě, kdy budete spokojeni s výsledkem, nechte lepidlo důkladně zaschnout, případně co nejrychleji zbavte boty nečistot či vytékajícího lepidla. Pokud tenisky splňují všechna Vaše očekávání, máte hotovo!
boty ženicha a nevěsty

Tip na závěr: Pokud chcete dát teniskám ještě elegantnější vzhled, vyměňte klasické šňůrky za lesklou mašli. Tato kombinace se výborně hodí na svatební den, kdy je častým doplňkem na botě například datum konání svatby či iniciály novomanželů. To vše můžete na tenisky napsat jakýmkoli fixem na textil.

Příjemné nošení a ať boty dělají radost!