O pár koleček víc, nebo-li kolečkové brusle

Vzpomínáte si ještě na sport svého mládí, kdy jste se proháněli na kolečkových bruslích s větrem o závod, domů se vraceli uhnaní, ale šťastní, občas, pravda, s rozbitým kolenem nebo loktem? To byl krásné doby, že?

jízda na kolečkových bruslích

Vím, že už Vám je o nějaký ten pátek více, ale proč se nevrátit do svého mládí a nezkusit se vrátit k tomuto pohybu, který nám dokáže přinést spoustu endorfinů a ještě občas i trochu adrenalinu? Především Vy, co většinu pracovní doby prosedíte u počítačů či výrobních linek, je vhodné, kompenzovat toto vhodným pohybem.

Než si stoupnete po letech opět na kolečkové brusle, doporučuji pořídit si chrániče kolen a loktů a především helmu na hlavu, protože se snadno stane, že upadnete, možná ani ne vlastní vinou a úrazy hlavy mívají nepěkné následky. Takže bezpečnost především. Pro své první jízdy je vhodné vybrat si prostředí jako je cyklostezka či jiná opuštěná silnice, kde je rovný asfaltový povrch.
inline brusle

Tak jdeme na to. Navlečeme na sebe chrániče, nasadíme si helmu na svou hlavu a obujeme brusle. Nezapomínejte na dostatečné utažení bruslí, jinak si můžete nepěkně vkloubit kotník. Tak, brusle již máte na nohou, opatrně se postavte, žádný spěch, zvykněte si na to, že jste o něco výš, než v klasických botách. Tak a můžete se na to vydat. Pokud jste na kolečkových bruslích nikdy nestály, ale na ledě bruslit umíte, máte téměř vyhráno. V počátku je důležité naučit se brzdit a případně vhodně padat. Potom už můžete postupně prodlužovat své krasojízdy do vzdáleností, jaké Vám vyhovují a přinášejí uspokojení.

Pozor, může Vás lákat vzít sebou svého čtyřnohého miláčka většího vzrůstu, s tím, že se alespoň proběhne, ale především z počátku to nedoporučuji. Pejska je potřeba navykat postupně, aby nedělal to, že z ničeho nic zastaví, nebo naopak začne tahat. To by mohlo být nebezpečné pro Vás, Vašeho psa i okolí.