Malý byt není nevýhodou

Někteří lidé zkrátka mají výhodu spočívající v nemalých rozměrech jejich bytu. Jistě, určitě je vyšel dráž než malý byteček někoho jiného, určitě jsou v něm i větší provozní náklady a dá víc zabrat i jeho pouhé uklízení, ale zase na druhou stranu se do něj snáze vejde všechno, co jeho obyvatel potřebuje k životu nebo po čem alespoň touží. Protože ve velkém bytě je dost prostoru a dá se tam tudíž pořídit prakticky jakýkoliv nábytek.

lampy za pohovkou

To majitel bytu malého je na tom přinejmenším v otázkách týkajících se nábytku o poznání hůř. Protože i on má nepochybně své potřeby, jež ale musí zredukovat úměrně objektivním podmínkám. Protože malý byt není nafukovací a vejde se toho do něj jenom tolik, kolik se do něj vejde.

Takže je takový majitel malého bytu nucen pořizovat si jenom a pouze takový nábytek, který nezbytně potřebuje k ukojení svých potřeb. Aby měl to, bez čeho se neobejde, a současně aby tam měl i prostor k životu, aby nebyl odsouzen k přelézání nebo přeskakování kdečeho nebo doslova lezení po stěnách a stropě ve snaze dostat se z jednoho koutu do druhého.

stolek u gauče

Aby se pak dotyčnému (a logicky i všem, kdo k němu kdy z nějakého důvodu zavítají) zdálo, že je jeho byt větší, než ve skutečnosti je, lze vsadit i na vhodné vymalování, k čemuž by měla být použita nějaká světlá barva, v jednom nebo více odstínech.

Což platí nejen pro stěny, ale i pro zde se nacházející nábytek. Jenž musí být logicky úspornější, což ale nemusí být nezbytně na škodu. Protože třeba i taková rozkládací pohovka může dokázat učiněné divy. Díky té může být i v malé místnosti dost místa pro hodně lidí. A to nejen ve dne.

Protože taková praktická rozkládací pohovka nemusí sloužit nezbytně jen k sezení. Ve dne sice může šetřit místo a sloužit tak, jak podobné sedačky sloužívají, jenže jakmile se snese na krajinu tma jako ta u Rákosníčkova rybníčku Brčálníku, lze ji bez problémů změnit v postel, na níž si přijde na své každý spáč.

A proto, máte-li malý byt, nezapomeňte na nějakou tu praktickou rozkládací pohovku. Protože jakkoliv by se mohlo zdát, že něco podobného jen zabírá místo, opak je pravdou. Pohovka a postel v jednom jsou rozhodně daleko lepší řešení než několik židlí a karimatka se spacákem v koutě.