Každá drobnost se počítá

Oceňte kvality druhých
Líbí se Vám, jaký má Vaše kamarádka nový účes nebo to pěkný Audi, které si koupil Váš tchán? Řekněte jim to, uvidíte, jakou jim tím uděláte radost. Tyto drobnosti většinou lidi přejdou jako by nic, přitom není nic lepšího než druhému vyjádřit obdiv. Možná příště na oplátku uslyšíte nečekaně pozitivní reakce na svoji osobu.
matka a dcera.jpg
Úsměv někdy stačí
Lidé se někdy na sebe až moc zbytečně mračí. Zkuste se usmát ráno v tramvaji cestou do práce nebo obdařit svým úsměvem svoji kolegyni v práci. Není nic otravnějšího než spousta zamračených lidí, a to hned po ránu. Uvidíte, že Vám úsměvy začnou brzy lidi opětovat, a o to tady jde.
Vycházejte si vstříc
Když kolega potřebuje odvézt domů z firemního večírku a vy máte shodou okolnosti stejnou cestu, tak proč ho nevzít? Třeba Vás příště překvapí a donese Vám na oplátku kávu nebo oběd. Když se budete snažit vycházet lidem vstříc, budou Vás přirozeně respektovat a Vážit si Vás. Ale pozor, nepleťte si vycházení vstříc s neustálým říkáním ano na všechno. Vše musí být vyvážené, záleží jen na Vás, jak daleko zajdete.
Pomáhejte slabším
Od mala nás v rodině a ve škole učili, že pomáhat si máme navzájem – hlavně slabším a nemocným. Nebojte se oslovit paní na vozíčku, která nedosáhne v obchodě na rohlíky, jestli je nechce podat nebo pána o berly, jestli nechce podržet dveře. Nečinné přihlížení nevede k ničemu. Uvidíte, jak vděční Vám lidé budou. Třeba příště někdo pomůže Vám, až si třeba zlomíte nohu a budete si potřebovat v autobuse sednout.
objímání.jpg
Kupte dáreček
Když druhému chcete udělat radost, nemusíte čekat na jeho narozeniny či svátek. Žena ocení krásnou kytku klidně každý měsíc, přece jenom stará se o domácnost, děti a chodí do práce. Každá drobnost se počítá, stačí dortík z cukrárny nebo krásná kravata, kterou si manžel už dlouho chtěl koupit. Jde o to druhého překvapit, uvidíte, že úspěch bude zaručen na obou stranách.