Erektilní dysfunkci lze řešit operativně Cialisem a Viagrou, důležitá je ovšem také prevence

Muži pod tlakem

Lidé pracující a žijící pod tlakem jsou doslova obětí stresu a ten sám o sobě má primární vliv i na samotnou erekci. Nervový systém totiž za stavu permanentního strachu a stresu není schopen dostatečně pružně reagovat na podněty tohoto typu. A uklidňující prostředky ve formě alkoholu, cigaret a antidepresiv celou situaci jen zhoršují, což vám potvrdí každý lékař. Podle statistik jsou nejvíce ohroženi stresem hasiči, policisté, řidiči z povolání, obchodníci, právníci, lidé pracující ve službách, tedy obecně všude tam, kde je zapotřebí rychlá reakce, zodpovědnost, a zvýšené napětí jako ochrana před selháním.

prsa

Příčiny stresových situací mohou být různé, podle statistik zhruba 65 procent lidí se stresuje v partnerských vztazích a v rodinách a necelých 35 procent respondentů uvádí jako důvod stresu finanční problémy.

Sůl nad zlato

Lékaři varují před nadměrným solením už dlouhou dobu. Sůl totiž významně přispívá k cévním chorobám, zejména s mozkovou příhodou. Ta obvykle končí ochrnutím některých partií, častokrát i penisu. Nezapomínejte, že v řadě polotovarů je nadbytek soli, která se využívá jako konzervant. Preferujte ve stravě také dostatek čerstvé zeleniny, ovoce, jezte raději lehce stravitelná jídla, zdravé oleje a tuky, zejména omega-3, zastoupené v tučných mořských rybách a ve vlašských ořeších.

Sexuální zdrženlivost

Některá náboženská vyznání nemusí zrovna korespondovat s přirozeností lidského těla. Kázání sexuálního půstu a zákaz masturbace totiž naopak lidskému zdraví neprospívá. Pravidelná sexuální aktivita udržuje v permanentní kondici i mužskou erekci, mužský penis zkrátka není žádným hříšným orgánem, musí být stále v činnosti, varlata by se měla pravidelně vyprazdňovat. Činnost pohlavních orgánů lze směle přirovnat ke svalstvu, jestliže se přestanete pohybovat, svaly ochabnou, zakrní a stane se z vás troska.

láska

A rozhodně neplatí, že sexuálně aktivní jsou pouze vysportovaní mladíci ve věku do 30 let, i senioři žijí pravidelným sexuálním životem, navíc lze dočasné potíže s erektilní dysfunkcí operativně řešit , cílem je však zaměřit se především na prevenci a na zdravý životní styl.