Den otevřených dveří

Pokud vaše dítě končí základní nebo střední školu, tak asi víte, co jsou to Dny otevřených dveří. Většina škol, které se chtějí potencionálním novým studentům předvést, otevře dveře svých učeben, předvede jim, studijní prostory, vybavení laboratoří či jiných speciálních učeben. Po chodbách na nástěnkách uvidíte ocenění studentů, výsledky ze soutěží a vše další, čím se škola může chlubit.

výroba

Škola se pochopitelně bude ukazovat v tom nejlepším světle, ale i tak si určitě uděláte obrázek, jak tona škole vypadá, a váháte-li mezi dvěma, třemi, tak vy i vaše dítě budete mít větší přehled o tom, co vaše dítě na škole bude čekat. Dny otevřených dveří ale nejsou jen na školách. Je řada podniků, kteří v rámci reklamy svých výrobků nebo v rámci náboru většího počti nových zaměstnanců pořádají Dny otevřených dveří. Vítáni jsou i zvědavci, kteří přijdou jen tak na čumendu. Dny otevřených dveří ve výrobních podnicích vám mohou ukázat postup výroby běžných věcí, které berete denně do ruky, ale třeba i výrobu vlaků. Záleží na tom, jaký podnik si vyberete, co vás zajímá.

Někdy vás v podniku provedou pouze reprezentativními prostory, ale mnohdy se můžete koukat i přímo na pracující zaměstnance. A tak můžete vidět, jak na obrobně šikovný soustružník obrábí hřídel, jak frézař zajede válcovou frézou do hřídele a vyrobí drážku a na montážní lince uvidíte, jak montážní dělník vezme hřídel a další součástky a poskládá z toho převodovku.

výroba

Nebo si můžete vybrat exkurzi do Marlenky. Provedou vás proskleným tunelem a vy se můžete podívat, jak vznikají chuťově vynikající dorty Marlenka. Dny otevřených dveří nám umožňují se podívat se do míst, které jsou nám běžně ukrytá za branou škol, za plotem výrobních hal. Zajděte si na Dny otevřených dveří a poodhalte tajemství. Rozhodně se nebudete nudit, a ještě se něčemu přiučíte.