Bazénový vysavač vám může pomáhat i se zdravotními obtížemi

Bazénové vysavače odsávají ze dna nečistoty, které se tam usadily vlivem působení gravitačních sil. Žádná filtrace v bazénu vám jej nevyčistí tak, že bude i dno bazénu doslova netknuté. Vysavače se vyrábí buď zcela automatické, poloautomatické anebo ruční, tedy takové, podobné běžným sáčkovým vysavačům v domácnostech.

Když si pořídíte bazénový vysavač https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac robotický nebo poloautomat, očekáváte, že bude předvádět mnohem vyšší výkon, než vysavač, který obsluhujete vy, pouze vlastní silou, ale není tomu tak. V zásadě se příliš neliší výsledek práce těchto mechanismů, ať už se jedná o automat, nebo ne. Zásadní rozdíl spočívá v tom, zda si chcete usnadnit práci, anebo nikoli.

voda v bazénu

Kdo si chce usnadnit práci a přemýšlí nad tím, jak svůj čas smysluplně využít, si možná neuvědomuje, že půlhodinka s ručním bazénovým vysavačem vám dodá tolik pozitiv, že by byla škoda se jich nechopit.

Posílení zanedbávaných svalů – práce s ručním bazénovým vysavačem se může zdát namáhavá a zdlouhavá, ale rozhodně prospěje vašemu organismu, zejména tehdy, jste-li většinu pracovní doby vystaveni sedavému zaměstnání. Ruční vysávání dna bazénu posílí i svalové partie zanedbávané, jimiž jsou např. vnitřní zádové svaly, břišní svaly, deltové a trapézové svaly a tricepsy.

modrá hladina

Uvolnění lymfy a posílení imunitního systému – ruční vysávání rozproudí lymfu, což zvýší schopnost lépe vyživovat a zároveň detoxikovat tělesné buňky. Lymfatický systém úzce souvisí s naší imunitou, a tímto způsobem si vlastně „zadarmo“ posílíte tělo k nadcházející podzimní a zimní vlně různých viróz, a nebudete muset podstupovat složité, náročné a drahé léčebné procedury. Spolu s dostatkem vitamínu C byste mohli letošní zimu zvládnout i bez nachlazení, a to se klidně i otužujte a choďte často venku naboso, i v chladnějším počasí. Kombinace našlapování bosými chodidly po studeném povrchu a vhodného tělesného cvičení dělá divy.