Uzdraví vás příroda

Ačkoliv se o cukrovce hovoří většinou v souvislosti s civilizačními chorobami, je to nemoc velice stará. Už v nejstarších dobách pátrali léčitelé a bylinkáři po nějaké rostlině, která by toto onemocnění dokázala vyléčit. Jak vidno, moc úspěšní nebyli. V Indii se ale přeci jen něco podařilo. Tamní léčitelé objevili bylinku, která roste ve stepi. Je to gymnema sylvestre. Také vám tento název nic neříká? Asi to bude tím, že roste jen v zemích střední Asie.
· Indičtí diabetici popíjeli výluhy z této rostliny a žvýkali jejich listy.
· Příznaky nemoci se významně zmírnily.
nápis cukrovka
Tato rostlina nepomáhá pouze v léčbě cukrovky, ale může být podpůrným prostředkem i v boji proti nebezpečné obezitě. Látky, které rostlina obsahuje, napodobují glukózu. Jednoduše řečeno – tyto látky obalamutí naše chuťové buňky, které jsou přesvědčené, že už dostaly svou dávku sladkého.
potřeby diabetika

Vždy se poradit s lékařem

Velký nárůst cukrovky se objevil na konci minulého století. Právě proto, že zasáhla hlavně vyspělé země, hovořilo se o ní jako o civilizační chorobě. Tehdy se vědci opět obrátili pro pomoc k přírodě a vzpomněli si na gymnemu sylvestre. Z této rostliny úspěšně izolovali některé účinné látky. Ty především podporují v těle úlohu vlastního inzulínu, který produkuje slinivka břišní.
– Podpůrné prostředky z této bylinky jsou běžně k dostání v našich lékárnách.
– Jsou vhodné pro osoby, kterým hladina glukózy v krvi začíná kriticky stoupat přes 6,3 nmol/l.
– Pokud už užíváte některá léčiva pro snížení hladiny cukru v krvi, určitě se nezapomeňte poradit se svým ošetřujícím lékařem.
Gymnema sylvestre není lékem pouze na diabetes a obezitu. Své úspěchy slaví i při potížích se zácpou, při průduškovém astmatu, různých alergiích, při anémii a bronchitidě. Podpůrnou léčbou je i pro některé choroby, které jsou spojené se srdeční činností.