Švýcarské letovisko Meiringen


Letovisko Meiringen ve Švýcarsku si jistě leckdo spojuje se slavnou románovou postavou, detektivem Sherlockem Holmesem. Právě zde, v letovisku Meiringen, ve vodopádech nad tímto švýcarským letoviskem, skončil život slavného detektiva.  V Meiringenu najdete pouze jediné náměstí, ale to nese jméno autora Sherlocka Holmese, sira Artura Conana Doyla. Náměstí je to poměrně malé, a tak nelze přehlédnout bronzovou sochu sedícího detektiva se svojí lulkou. Ihned za sochou je vidět udržovaný anglikánský kostelík. Ten tady stojí od časů, kdy britská smetánka v devatenáctém století objevila kouzlo švýcarských hor.
ledovec v horách
Městečko Meiringen se nachází v údolí, do kterého vede několik turistických tras. Tyto turistické trasy se derou skrze zalesněné svahy, a odkud také vyjíždí do výše položené oblasti Haslibergu kabinová lanovka. Letovisko Meiringen je ale také oblíbeným lyžařským střediskem, které nabízí šedesát kilometrů sjezdových tratí. V Haslibergu pak začíná obsáhlý ski areál. Jsou zde jednotlivé zastávky lanovek a vleků, které jsou propojeny hustou sítí sjezdovek. V městečku Bidmi se nachází rodinný park Kinderskiparadies Skihäsiland, kde jsou dětské vleky, hřiště, snowboardový park a další atrakce.

Muzeum

Maličký anglikánský kostelík v Meiringenu v sobě kupodivu ukrývá muzeum detektiva Sherlocka Holmese. Při pohledu z oken kostelíku je možné vidět iluzi soumraku na ulicích Londýnského Westminsteru. V tomto muzeu je jinak všechno originální, jako například pušky, šavle a svítící olejové lampy.
vodopád ve Švýcarsku

Vodopády Reichenbach

Vodopády Reichenbach, které jsou nad letoviskem vysoko v horách, jsou z hotelového okna docela dobře vidět. Když se navečer zklidní život v letovisku, je slyšet i hukot těchto vodopádů. K reichenbašským vodopádům jezdí již sto let stařičká kolejová lanovka. Přesto však je třeba od konečné stanice lanovky vyšlapat nahoru k ústí vodopádu ještě několik stovek kamenných schodů a zdolat dosti obtížnou stezku přes kořeny místních horských borovic.