Ozvláštněte svůj interiér

Na otázku jak zařídit bydlení moderně, ale zároveň útulně, hledá odpověď čím dál více lidí. A mnoho z nich už ji našlo. Možná proto poptávka po starožitném a dobovém nábytku převyšuje nabídku. Slovo moderní je v dnešní době diskutabilní, jelikož jak to tak bývá, staré se vrací. A tak v prodejně s kuchyněmi objevíte moderní troubu s dobovým designem, v koupelnovém studiu vás zase uchvátí starodávně vyhlížející vana na nožičkách. A co se nábytku týče, není tomu jinak. I v moderní domácnosti totiž působí prvky jako třeba rustikální stolky, nebo zámecká křesla. A kde na to ti lidi berou? Nemusíte nutně kupovat opravdové starožitnosti, aby váš domov získal duši. Na trhu existuje spousta věrohodných replik, které ozvláštní vaše bydlení a jejich kvalita odpovídá kvalitě opravdových starožitností.

stylová jídelna

Co ale vybrat?

To záleží jen a jen na vás, ovšem pokud hledáte radu, co začít třeba kredencem? Úložný prostor se vždycky hodí a takový dobový, ručně malovaný kredenc může dodat moderní jídelně kouzlo. Proč zrovna jídelně? Vzpomínáte si, jak jste jako malí jídávali u babičky všechny ty dobroty, které vám s láskou připravila? Zavřete oči a nadechněte se. Pamatujete si tu vůni? A co měla vaše babička v jídelně kromě velkého stolu s pohodlnou lavicí? No přece kredenc. Ať už byl vyřezávaný, nebo malovaný, byl neodmyslitelnou součástí oběda u babičky. A právě to si můžete připomenout.

Jak zakombinovat dobovost do moderní struktury?

Hlavní je to nepřehánět. Když zařídíte domov půl na půl, bude to působit přeplácaně a neurčitě. A jak se říká, míň je někdy víc. Proto je vhodné věnovat každé místnosti maximálně jeden takový kousek, který v prostoru zazáří. Do ložnice bude ideální třeba starožitný toaletní stolek, do kuchyně třeba skříňky ve stylu provence, a obývací pokoj můžete obohatit o rustikální konferenční stolek.

starožitná komoda

A kde takový nábytek sehnat?

Možností je spousta, myslete ale na to, aby jste si vybrali nejen skvělý designový kousek, ale i kvalitu, která za to stojí. Chcete přeci domovu věnovat duši starožitnosti, nikoliv dojem stáří a rozkladu. Širokou nabídku kvalitního dobového nábytku seženete například na portálu Svět pokladů, kde si vyberete ať už originální zrestaurovaný nábytek, nebo překrásnou reprodukci.