Celoročně obyvatelný dům pod půl milionu korun

Výrobci mobilních domů se orientují na velmi početnou klientelu a nabízí na trhu jak sezonní objekty, tak i celoročně obyvatelné. Mezi nimi je rozdíl zejména v zateplení objektu a někdy i ve velikosti vnitřního prostoru. Je možné, abyste si pořídili dům za cenu pod půl milionu korun k celoročnímu bydlení? Ano, samozřejmě to možné je, kupříkladu celoročně obyvatelný objekt BK Burgundy. Jaké jsou jeho hlavní znaky a jaké máte možnosti?

kuchyňská linka

Zateplení – celoroční dům BK Burgundy https://www.lavarohouse.cz/mobilheimy/-1135/ vyžaduje zateplit velmi důkladně strop, stěny i podlahu a v tomto ohledu je řada mobilních staveb optimalizována na naše poměry mírného zeměpisného pásma. Některé domy mohou dosáhnout až na energetický štítek úspornosti typu B.

květiny na zahradě

Vytápění – vytápět mobilní dům lze mnoha možnostmi, buď přímotopy, plynovou přípojkou, elektrokotlem anebo dřevem v krbových kamnech. Konkrétní řešení je obvykle na dohodě s výrobcem, který se dokáže zákazníkovi podřídit. Záleží pak na vás, zda preferujete maximální pohodlí a vyhovuje vám plyn či elektřina, anebo chcete ušetřit a dřevo je pro vás optimální řešení.

Životní prostor – některé mobilní domy pokrývají obytnou plochou prostor, který je srovnatelný s dvoupokojovým či třípokojovým bytem, některé mobilheimy mají obytnou plochu menší a tak vždy záleží na přímé volbě klienta, čemu dá přednost, zda je pro něho plocha dostačující. Ve hře je však další skutečnost:

Příroda versus město – bydlení v mobilním domě je obvykle úzce spjato s pobytem na vlastním pozemku, v souladu s přírodou. V zimních měsících nás to ven příliš netáhne, ale od jara do podzimu se situace mění a byt slouží spíše pro přespání a jako útočiště při nevlídném počasí. Teplá období roku jsou lákavá pro nejrůznější činnosti na zahradě i mimo pozemek, a vybíráme-li lokalitu k bydlení např. v rekreačních zónách, je to pak pobyt na kvalitativně zcela jiné úrovni, než život ve městě plném stresu a chaosu.