Bezpečí při menstruaci

Menstruační kalhotky Myfemini.cz si v posledních letech našly cestu mezi spodní prádlo mnoha a moha žen. Je to logické, protože jde o velmi moderní menstruační pomůcku. Velmi snadno se používají a jejich komfort je nesrovnatelný s tím, jaký poskytují jednorázové pomůcky. A pokud se zajímáte o ekologii, najdou si možná cestu i k vám.

bolest břicha

Jsou pohodlné
Pokud je ještě neznáte, zeptejte se kamarádek, jaké s nimi mají zkušenosti. Většinou je to tak, že která žena je zkusí, už se k vložkám a tamponům nikdy nevrátí. Jejich použití je navzdory přesvědčení hygienické a vyměňují se jako vložky. Prostě je převléknete a máte na několik hodin po starostech. Obecně se udává že jedny kalhotky vydrží stejně dlouho jako vložky a tampony. Záleží vždy na síle vaší menstruace, a proto vybírejte pečlivě. Existují velikosti podle síly menstruace – normální, slabá a silná.

Existuje celá řada výrobců, kteří je dnes nabízí. Najdete je dokonce i české výroby. Kalhotky najdete v několika variantách. Už dávno se prodávají kromě černé třeba v bílé nebo červené. Nosit můžete ty s vysokým pasem, nebo můžete nosit brazilky, tanga či běžný střih. Díky tomu že jsou velmi pohodlně při nošení se nemusíte bát je používat i v noci, a nebo při sportu. Zadrží všechny tekutiny i zápach a nikdo na vás nepozná, že zrovna menstruujete. Přetečení nehrozí, pokud si vyberete vhodnou velikost.

žena v prádle

Nehygienické to rozhodně není
Jednorázové pomůcky nosíte také několik hodin, a ty navíc obsahují plasty a jsou bělené. Kalhotky nic z toho nemají, a jediné co je potřeba udělat je vyprat je. Poté jsou připraveny k dalšímu použití. Mnoho žen vyměnilo vložky a tampony za kalhotky, protože z dlouhodobého hlediska jsou levnější, a navíc neprodukujete žádný odpad. Vyměňte vložky i vy za šetrnější výrobek, který vám vydrží několik let, a o kterém ani nebudete vědět, že jej máte na sobě.