Pitná voda v nemovitostech

Stálá dodávka

Když otočíme doma kohoutkem, tak nám rovnou teče voda. Ta putuje až z vodní plochy, která zásobuje danou oblast. Samozřejmě je zde speciální středisko, které musí kromě čerpání zajistit také kvalitu vody. Přeci jen se jedná o pitnou vodu, s kterou doma pereme, vaříme, pijeme ji a tak dále. Proto jsou zde normy a jejich hodnoty se pravidelně měří. Tato voda dále putuje pod jistým tlakem do systému, který jej rozvádí do jednotlivých nemovitostí.

tekoucí voda

Následně přechází do potrubí v naší nemovitosti, které by měl dělat odborník, aby nám dlouho vydrželo. Jako první je potřeba volit vhodný materiál s dobrou životností a také se zde nesmí zachytávat bakterie, protože to by pro naše tělo nebylo moc dobré. Jestliže budeme v budoucnu provádět do tohoto systému změny či opravy, tak se to mnohdy neobejde bez stavebních prací, takže už při návrhu novostavby je vhodné zvolit rozumné rozvržení a vedení potrubí.

Poškození potrubí

Obecně porucha z některé části systému nebývá nic příjemného, protože voda je stále pod tlakem, takže se tlačí ven. Taková porucha baterie může vypadat tak, že nám zůstane horní část kohoutku v ruce a voda začne tryskat do okolí. V takové, případě je potřeba vědět, kde se dá voda uzavřít, aby zbytečně nenapáchala velké škody. Ještě horší je případ, kdy nám praskne trubka ve zdi. To nemůžeme nechat jen tak, protože by zdivo nasávalo stále vodu, což není nic příjemného.

bílé potrubí

Abychom nemuseli přibližně bourat a hledat dané místo poruchy, tak vsaďte na detekci úniku vody. Ta funguje díky různým metodám, které zajistí přesné nalezení místa úniku. Následně stačí udělat malý otvor a dané místo opravit. Ušetříme tím čas i peníze za stavební práce a budeme si zbytečně rozbíjet nemovitost. Tato metoda tedy rozhodně celou opravu usnadní. Cena za službu nás vyjde Na méně peněz, než postupně bourat a hledat naslepo.