Moudřejší ustoupí

Pronájem elektrocentrály je to nejjednodušší a nejefektivnější řešení v případě, že se nechcete vzdát pořádání své oblíbené kulturní akce, a přitom se nechcete pustit do křížku se zákonem, který nově reguluje hlučnost pořádaných venkovních akcí ve večerních hodinách.

dieselagregát


Je pravda, že mnohé obce přistupují k aplikaci tohoto práva různě. A je čistě na nich, jak se s ním poperou. Stát jim dal do ruky efektivní nástroj, jak hluk na svém území regulovat a obce musí zvážit, jak jej využijí. Nicméně i v případě velice benevolentního vedení obce, které má snahu udržet vysokou míru zábavy na svém území to není jen tak. K tomu, abyste mohli oficiálně svou akci pořádat i v pozdních večerních hodinách, potřebujete od obce dostat písemné povolení schválené obecním zastupitelstvem. A to není jen tak. Takže pokud se chce vyhnout papírování, různým debatám a domluvám, tak je mnohem jednodušší uspořádat svou akci nikoli v obci, ale za obcí mimo zástavbu. V opačném případě, pokud nebudete mít v ruce povolení, budete muset v deset hodin vše zhasnout a jít spát. A to bez debat.

O kilometr dál anebo blíž, dnes je to jedno

A jak se říká, moudřejší ustoupí. Moudřejší člověk totiž moc dobře ví, že svou akci může stejně dobře uspořádat za obcí na nějakém odlehlém parkovišti či na louce. Stačí si nechat přivést pronajatou elektrocentrálu, do které zapojíte všechno elektrické zařízení a je to. Cisterny s vodou a mobilní toalety byste si museli objednat tak jako tak, a co se dopravy týče, tak většina lidí stejně všude jezdí autem, takže zhoršení dopravní dostupnosti vás tížit nemusí.

energie

Za obcí vám večerka nehrozí

Naopak si celou akci mnohem více užijete, protože se nebudete muset trápit žádnou večerkou a nikdo na vás nebude volat policii v případě rušení večerního klidu. Bude tedy jen na vás, kdy se rozhodnete svou akci ukončit, poslat návštěvníky domů a jít spát. Žádná noční můra už vás strašit nebude.