Dřevěné pergoly poskytnou všestranné využití

Dřevěná konstrukce různého tvaru, velikosti i provedení, která je zakomponována do zahradního prostoru či ke stěně. Důvodů pro pořízení je více. Zásadní je především ochrana nejen proti nepříznivému počasí nebo před zvědavými sousedy. Stejně tak je možné zvolit i variantu v rámci zastřešení apod.
dřevěná pergola.jpg

Prioritou je nejen ochrana soukromí

Pro pořízení dřevěné pergoly je mnoho důvodů. Čím dál více je tak možno vidět tento prvek v zahradách. Však zajistí efektivní ochranu před všemi vlivy počasí, jako je déšť, vítr, kroupy apod. Zároveň mnohdy slouží svou podpůrnou konstrukcí pro popínavé rostliny, tím tak více je součástí okrasné zahrady a vytváří dokonalou atmosféru.

Zahradní dominanta a její přednosti

· celoroční využití,
· maximální komfort v rámci soukromí,
· ochrana před vnějšími vlivy,
· prodloužení časového intervalu pro posezení s přáteli či rodinou venku,
· možnost strávit odpočinek venku i za nepříznivého deštivého počasí,
· dekorativní prvek.
přírodní pergola.jpg
Tradice mající nadčasový atribut

Dominanta zahrady, která nelze přehlédnout. Své uplatnění má už po mnoho let. Jen díky moderní době je samozřejmě i více nejen po designové stránce zajímavým zahradním prvkem. Výhody dřevěné pergoly spočívají i v tom, že tato stavba může fungovat i samostatně. Z tohoto důvodu se těší i značné oblibě, neboť je lze umístit v zahradě v podstatě kamkoliv. Stejně tak mohou být připevněny ke zdi domu a plnit úlohu coby ochranného štítu.

Jedná se o ojedinělý architektonický prvek, který poskytne zahradě specifický vzhled. Dřevěný materiál navozuje hřejivost a útulnost. Prioritou je, že se hodí do každé zahrady. Jen je zapotřebí myslet a dodržovat pravidelnou údržbu. Odměnou bude její dlouhá životnost.

V rámci péče je důležité pergolu pravidelně natírat ochranným olejem, který eliminuje vysušování a chrání před napadením různých škůdců apod.