Čemu by lidé v Ostravě měli věnovat pozornost při výběru vstupních dveří

Především rozměrům a místu, kam se budou montovat. Rozhodující je určit, zda půjde o dveře vyráběné na míru, nebo o typizovaný standard o velikosti 90 x 197, případně 80 x 197 cm. Zákazník si také volí, zda jde o dveře jednokřídlé, nebo dvoukřídlé, což je častý případ městských center a starších zástaveb. Pochopitelně také záleží na tom, zda jde o dveře do bytu v panelovém nebo cihlovém domě, anebo o domovní dveře.
barevné dveře.jpg
Materiál
Dnes už není nutné uvažovat nad bezpečnostními dveřmi z oceli, které vypadají jako vchod do bunkru. Mohou to být velmi pěkné moderní dveře ze slitiny hliníku, nebo překrásné dřevěné modely, přitom veškeré konstrukce mají bezpečnostní prvky zabudované uvnitř a představují pro nezvané hosty značný problém.
Třída bezpečnosti
Zde platí přímá úměra – čím vyšší číslo, tím i míra zabezpečení před násilným vniknutím. V současné době lidé nejčastěji volí třídu 3 a 4. Konkrétně to znamená, o jaký půjde materiál, a o jaký počet jistících bodů do zárubní a do podlahy.
dveřní kování.jpg
Protipožární izolace a zvukotěsnost
Jak dlouho budou dveře odolávat požáru, resp. jeho šíření do dalších prostor, a do jaké míry uchrání obyvatele bytu a domu před vnějším hlukem, jsou také zásadní parametry pro výběr vstupních dveří Ostrava.
Vzhled, provedení a barva
Musí být sladěné do stavebního stylu. Jiné dveře se hodí pro dřevostavbu, jiné zas do bytu v panelovém domě. Výhodou je také provedení v odlišném designu vnitřní a vnější části povrchu dveří. Lze ji většinou pružně přizpůsobit okolnímu prostředí.
Volba příslušenství
Každé dveře jsou osazeny kováním, klikou, nebo koulí, bezpečnostní pákou, případně kukátkem. Záleží tedy na tom, do jaké míry vás osloví vzorkovník příslušenství.
kolo u dveří.jpg
Finanční rozpočet
Ten vás pochopitelně bude zajímat jako jeden z prvních ukazatelů. Zda volit standardní provedení, nebo sáhnout po luxusnějším typu s mnoha variabilními prvky a doplňky. Těmi mohou být např. speciální zámky pro ovládání tzv. chytré domácnosti. Každopádně počítejte s tím, že běžný standard se pohybuje v závislosti na materiálu a velikosti dveří zhruba v relacích od 30 do 40 tisíc korun.